Din Çalışmaları Bölümü

Kazan Federal Üniversitesi Rusya nın Kazan Kenti nde bulunan, ülkenin en eski ikinci üniversitesidir. Üniversite kurulduğu 1804 yılından bu yana eğitim...

İçindekiler

Din Çalışmaları Bölümü

Kazan Federal Üniversitesi Rusya nın Kazan Kenti nde bulunan, ülkenin en eski ikinci üniversitesidir. Üniversite kurulduğu 1804 yılından bu yana eğitim hayatına devam etmektedir. Üniversitenin ülke kültürü, sanatı, siyaseti ve bilimi açısından son derece önemli isimleri mezun ettiğini belirtelim. Bunları başında Lenin gelmektedir. Günümüzde 17 fakültesi üzerinden dünya standartlarında eğitim veren kurum, akademik otoriteler tarafından uluslararası anlamda kalitesi kabul gören bir üniversite olarak kabul edilmektedir. Avrupa Üniversiteleri arasında da ilk sıralarda yer alır. Üniversitenin öğrencilerimiz açısından avantajı ile sınav şartı olmadan, gerçekten son derece ekonomik harç rakamları ile öğrencilerimizin kabul edilmesidir. Bu kalitede bir kurumda, sınav şartı olmadan kayıt olmak ve eğitim almak gerçek bir fırsattır. Bu nedenle, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimizin bu avantajı kesinlikle değerlendirmelerini öneriyoruz.

Din Çalışmaları Bölümü Rusça 148620 Ruble, 2853 Dolar

Kazan Federal Üniversitesi ilahiyat fakültesinde eğitim alan ya da henüz almamakla birlikte, ülkemizin imam hatip liselerinden mezun olan gençlerine mükemmel bir eğitim fırsatı sunmaktadır. İmam hatip liselerinden mezun olmanızdan sonra, diplomanızla din çalışmaları bölümüne kaydolabilirsiniz. Direk olarak sınav şartı ya da taban puan uygulaması olmadan siz de başvurunuzu yapabilirsiniz. Kazan Federal Üniversitesi din çalışmaları Rusça eğitim veren bölümünde, Rusça alacağınız eğitiminizde hazırlık sınıfında dil eğitimi alacağınızdan bu dili doyurucu şekilde ve sağlam bir temelle öğreneceksiniz. Bundan sonra lisans senelerinize başlayacaksınız. Kazan Federal Üniversitesi din çalışmaları eğitiminde size derin ve alanlarında yetkin akademisyenler eşlik edecek. Bu sayede çok farklı bir alanda ve ülkede kendinizi mükemmel şekilde geliştirme imkanı elde edeceksiniz. YÖK tarafından tanınan ve kabul gören bir üniversitede eğitim almak da avantajların artmasını sağlayacak.

Kazan Federal Üniversitesi din çalışmaları bölümünde ekonomik eğitim harç rakamları ile okuyacaksınız. Bu da bütçenizin zorlanmamasını sağlayacak. Din çalışmaları Rusça olarak, senelik 148620 Ruble, 2853 Dolar olarak sizleri bekliyor. Senelik olarak son derece uygun, 2853 Dolar gibi bir harç ücreti ile seçkin bir üniversitede eğitim almak, kendinizi geliştirme noktasında benzersiz bir fırsat olacak. Sadece ülkemizde din ağırlıklı eğitim alan gençlerimiz değil, düz liselerden mezun olan gençlerimiz de diplomalarını aldıktan sonra kayıt başvurularını yapabilirler. Elbette kayıt başvurularınız için her adımda, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan, profesyonel öğrenci danışmanlarımızdan destek alacaksınız. Kayıtların Nisan ayında başladığını ve kesin olarak Eylül ayı sonunda kapandığını belirtelim. Kayıt sürelerini kaçırmadan siz de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kazan Federal Üniversitesi son derece güzel bir şehir olan Kazan da ve şehrin en önzel noktalarından birinde yer almaktadır. Tarihi binaları ile dikkat çeken kampus, aynı zamanda son derece modern bir altyapıya sahiptir. Üniversite olimpiyatlarına ev sahipliği yapan kampus spor olanakları bakımından son derece gelişmiştir. Milyonlarca kitabı ile kütüphanesi, modern derslikleri, tesisleri ile gençlerimize geniş imkanlar sunan bir kampus yapısı bulunmaktadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!