Gazetecilik Bölümü

Bir ülkeyi oluşturan temeller, yasama, yürütme, yargı erki ve basın erkidir. Basın yani medya, gazetecilik, halkın nabzını tutma noktasında gerçekten...

İçindekiler

Gazetecilik Bölümü

Bir ülkeyi oluşturan temeller, yasama, yürütme, yargı erki ve basın erkidir. Basın yani medya, gazetecilik, halkın nabzını tutma noktasında gerçekten kutsal bir meslektir. Gazetecilik, dünyanın her yerinde yapılabilen, sadece basılı eserler noktasında değil, tv ve radyo, dergi ve diğer basılı unsurlar yanında, aynı zamanda günümüzün yeni nesil gazeteciliği olan internet medyası alanında yapılan habercilik eğitimini de kapsamalıdır. Bu şekilde eğitim veren ve gönlünde gazetecilik eğitimi almak olan gençlerimize kesinlikle önerebileceğimiz bir fakülte olarak Kazan Federal Üniversitesi gazetecilik bölümü mükemmel bir örnek olarak sizleri beklemektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, deneyimli, otuz yılın üzerinde tecrübesi olan bir eğitim kurumu olarak, daima öğrencilerimize en kaliteli ve uluslararası anlamda kariyer imkanı sunacak fakülteleri sizlere sunmaktayız.

Gazetecilik Bölümü Rusça 160800 Ruble 2853 Dolar

Kazan Federal Üniversitesi gazetecilik bölümü, elbette ülkemizdeki seçkin üniversitelerinin gazetecilik bölümleri ile birlikte değerlendirdiğimizde son derece kaliteli gazetecilik eğitimi ile dikkat çekmektedir. Bu fakültede bir sınav şartı da olmadan kayıt başvurunuzu yapabilirsiniz, çünkü Rusya Üniversiteleri nde öğrencilerimiz bir sınav şartı ya da puan sistemine ilişkin bir durum olmadan kabul edilmektedir. Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, diplomanızla, sağlık raporu, pasaport, not ortalamasını gösteren transkript gibi sizden istenen belgeleri tamamlamanızla kayıt başvurularınızı öğrenci danışmanlarımızın yol göstericiliği ile yapabilirsiniz. Bölüm ve üniversite genelinde kayıtların Nisan ile Eylül ayları arasında olduğunu belirtelim.

Kazan Federal Üniversitesi gazetecilik bölümü, ülkemiz dahil olmak üzere üniversitelerin değerlendirilmesinde son derece seçkin akademik eğitimi ile dikkat çekmektedir. Bu nedenle, dünyadan birçok öğrenci da amaçladıkları bu eğitimi almak üzere fakülteyi tercih etmektedir. Rusça fakültenin eğitim dili olup, öğrencilerimiz ilk olarak hazırlık sınıfında Rusça dilini öğrenirler. Rusça dili eğitimi için oluşturulan hazırlık sınıfları 10 ay civarında sürmektedir ve sınıflar, az sayıda öğrencilerden yaklaşık olarak 6 ile 14 kişilik sınıflar şeklinde hazırlanmaktadır. Bu şekilde, öğrencilerle tek tek ilgilenir ve öğrencilerin aktif olarak derslere katılmaları sağlanır. Bundan sonra dil eğitimini tamamlayan öğrenciler için lisans eğitim seneleri başlar.

Lisans eğitim senelerinde, modern derslikler, genç ve kaliteli akademisyen kadro, kampus içinde eğitim ve sosyal etkinlikler açısından olanakları öğrencileri beklemektedir. Gazetecilik bölümünde, senelik olarak 160800 Ruble yani Amerikan doları üzerinden, 2122 dolar olarak eğitim harç ödemesi söz konusudur. Bu rakamın gerçekten günümüz eğitim rakamları dikkate alındığında, ekonomik rakamlar olduğu malumdur. Genel anlamda yaşam giderleri bakımından da zorlanmayacaksınız. Kampus içinde yirminin üzerinde, temiz, güvenli ve konforlu öğrenci yurtları bulunmaktadır. Yurtlarda uygun rakamlara konaklayabilirsiniz. Yeme içme giderleri bakımında da zorlanmayacak, ekonomik bir yurtdışı eğitimi deneyimi yaşayacaksınız. Üstelik ülkenin en önemli ikinci üniversitesinde, bir kültür mirası olan üniversitede eğitim alma şansını elde edeceksiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!