Kazan Mimarlik Mühendislik Üniversitesi

Kazan Mimarlık Üniversitesi birçok öğrencinin tercihi arasındadır. Eurostar olarak siz değerli öğrencilerin eğitim hayatında...

Kazan Mimarlik Mühendislik Üniversitesi

Mimarlık ve mühendislik, KÜ’de popüler çalışma alanlarıdır. Her birinin çeşitli alt disiplinleri ve uzmanlıkları vardır. Birçok ünlü bina ve icat, kökenini KÜ öğrencilerine borçludur. Bu nedenle, bu dereceler dünya çapında tanınmaktadır. Öğrenciler, dijital ve analog araçları kullanarak araçların, makinelerin ve yapısal sistemlerin nasıl tasarlanacağını öğrenirler. Ayrıca seçtikleri alanda başarılı olmak için gerekli olan pratik bilgiyi de edinirler.

Mimari ve mühendislik tasarımı temelde aynıdır – her ikisi de 3D dijital veya analog modeller aracılığıyla nesnelerin yaratılmasıyla ilgilidir. Öğrenciler ergonomi, matematik ve CAD/CAM gibi çeşitli tasarım ilkelerini nasıl uygulayacaklarını öğrenirler. Ayrıca kurslarında kullanılan çeşitli ekipmanların nasıl ölçüleceğini, kesileceğini, programlanacağını, kablolanacağını, yerleştirileceğini, üretileceğini ve bakımını da öğrenirler. Buna bilgisayarlar, yazılımlar, iletişim sistemleri, kontrol devreleri ve daha fazlası dahildir. Esasen, mimarlık ve mühendislik dereceleri öğrencilere sıfırdan nasıl işlevsel tasarımlar yaratacaklarını öğretir.

Her mimarlık okulunun kendine özgü tarzı vardır- brütalistten minimalizme ve post-modernizme kadar, her okulun onu diğerlerinden ayıran kendi zarif parıltısı vardır. okullar. Tasarlanan her bina belirli bir dizi kural veya yönergeyi takip eder. Bunlar yapısal bütünlük, kararlılık, sürdürülebilirlik, estetik ve daha fazlasını içerir. Bir mimari veya mühendislik projesinin nihai ürünü, kalitesi ve işlevsel tasarımlar oluştururken sergilediği doğruluk miktarı ile ölçülür.

Öğrenciler, öğretim üyelerinin rehberliğinde projeler yaparak tasarımın arkasındaki teoriyi öğrenirler. Ayrıca uygulamalı çalışma yoluyla farklı materyaller hakkında bilgi edinirler ve bilgisayar programlama dilleri gibi farklı CAD/CAM uygulamalarını deneyimlerler. Bu, tasarım amaçları için farklı dijital model formları oluşturmak için farklı sistem konfigürasyonlarını anlamalarına yardımcı olur. Cetveller, kareler, pergeller ve daha fazlası gibi analog araçlarla da deneyim kazanırlar. Bütün bunlar onları mimarlık veya mühendislik alanında başarılı bir kariyere hazırlar.

KU’nun mimarlık dereceleri, üniversitenin prestijli statüsü nedeniyle çok pahalıdır. Birçok üst düzey mimar, alandaki en iyi kurslardan bazılarına erişmek için ku’ya katılıyor. Ancak, birçok alt sınıf vatandaş bu maliyetli dereceleri karşılayamaz. Ek olarak, öğrenim ücretleri, ku’nun şehir sınırları dışındaki yaşam giderlerinin maliyetini yansıtmamaktadır. Ayrıca, öğretim üyeleri arasında maliyeti daha da artıran yüksek bir personel devir hızı vardır. Bu sorunlara rağmen, ku’nun mimarlık programları yüksek standartları nedeniyle hala Rusya’nın en iyileri arasında sayılıyor.

Kazan Üniversitesi’ndeki mimarlık ve mühendislik programları, aday öğrencilere mevcut uygulama becerilerini öğretme konusundaki yüksek standartları nedeniyle dünya çapında ünlüdür. . Öğrenciler, kendi seçtikleri alanda dijital veya analog araçları kullanarak sıfırdan fonksiyonel tasarımlar oluşturmayı öğrenirler. Şu anda yüksek öğrenim ücretleri, birçok insanın bu kurslara katılmasını engelliyor, ancak yine de buna değer!

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!