Kazan Tıp Üniversitesi

Kazan Tıp Üniversitesi birçok öğrencinin tercihi arasındadır. Eurostar olarak siz değerli öğrencilerin eğitim hayatında...

İçindekiler

Kazan Tıp Üniversitesi

Kazan Tıp Üniversitesi, Rusya’nın en eski tıp okuludur. Dünyanın en iyi tıp okulları arasında yer almaktadır. Eski öğrenciler arasında Sovyetler Birliği’nin babası Vladimir Lenin ve önde gelen bir politikacı olan Grigory Yavlinsky yer alıyor. Üniversite, öğretim ve hasta bakımı konusunda mükemmel bir üne sahiptir. Öğrenciler ya tıp diploması alırlar ya da belirli bir tıp alanında uzmanlaşırlar. KMÜ’nün tıp fakültesi her yıl 120’den fazla tıp derecesi vermektedir.

KMÜ’nün tıp fakültesinden mezun olanlar, meslektaşları arasında oldukça saygındır. Genel veya uzman doktorlar, cerrahlar ve diğer sağlık profesyonelleri olabilirler. Birçoğu dünyadaki diğer tıp okullarında ders vermeye devam ediyor. Japonya, Çin ve birçok Avrupa ülkesi, sağlık profesyonellerine eğitim sağlamak için KMU ile ortaklıklara sahiptir. Birçok büyük hastane, personel rotasyonları için KMU’nun tıp fakültesinden mezunları da işe almaktadır. Bu, yeni mezunlara sınıf öğrenimlerini gerçek dünya senaryolarına uygulama deneyimi sağlar.

KMU’nun tıp fakültesi oldukça rekabetçidir; her yıl sadece belirli sayıda öğrenci kabul edilmektedir. Aslında, başvuranların sadece yüzde 10’u her yıl okula kabul edilmektedir. Kabul standartları, giriş sınavında yüksek puan ve temel sınıflarda iyi notları içerir. Tüm dersler Rusça olarak öğretilir, böylece tüm öğrenciler sınıf tartışmalarına katılabilirler ve etkili bir şekilde öğrenebilirler. Tüm öğrencilerin Rusya’daki yaşama alışabilmeleri ve ülkenin eğitim olanaklarından yararlanabilmeleri için kampüste yaşamaları gerekmektedir.

Öğrenciler tıp fakültesine girdikten sonra, ilgi alanlarına ve hedeflerine bağlı olarak çeşitli seçenekleri vardır. Çoğu öğrenci, öğrenimleri için üç yıl boyunca Kazan Tıp Üniversitesi’nde kalmayı tercih eder. Derslerini tamamladıktan sonra, çoğu öğrenci her yıl üç ila beş ay boyunca Kazan çevresindeki hastanelerde staj başvurusunda bulunmayı seçer. Bu, lisanslı hekim olmak için kurulları almaya hazırlanırken farklı hastanelerde ve sağlık tesislerinde çalışma deneyimi sağlar. Bu zorunlu kursu tamamladıktan sonra öğrenciler, Rusya dışında doktor olarak çalışma deneyimi kazanmak için dünyanın dört bir yanındaki tıp fakültelerine başvururlar.

KMU’nun öğrenim ücreti diğer okullardan çok daha yüksektir, ancak diğer ülkelerin öğrenim ücretlerine kıyasla çok daha iyi bir değer sağlar. . Bununla birlikte, Rus yüksek öğrenim kurumları arasında zaten yüksek olan sıraları göz önüne alındığında, yalnızca birkaç seçkin öğrenci bu kadar yüksek fiyatları karşılayabilmektedir. KMÜ’nün tıp fakültesine kabul edildikten sonra, öğrencilerin derslere devam edebilmeleri için giriş sınavını geçmek ve üniversite yönetimi tarafından atanan bir doktor tarafından fizik muayeneden geçmek gibi çeşitli gereklilikleri de yerine getirmeleri gerekir. Bir öğrenci bu engelleri aştığında, eğitim hedeflerine müdahale eden finansal kısıtlamalar konusunda endişelenmeden tam zamanlı olarak derslere devam edebilmesi için devletten mali yardım için başvurabilir.

Gerçek bir öğrenciye sahip öğrenciler. Doktor olma arzusu, hem sınıf eğitiminde hem de klinik eğitimde mükemmelliği teşvik eden oldukça rekabetçi koşullar altında çok iyi öğreniyor. Ayrıca KMÜ’nün tıp fakültesinde gerekli eğitimlerini tamamladıktan sonra doktor olmaktan başka kariyer yapmaya da hazırdırlar.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!